Zlatohorská mystéria

ZÁBAVA - TAJEMSTVÍ - VÝLETY Trochu hra, trochu sranda, zkrátka zábava pro výletníky na túře i v posteli

STRÁNKA A S NÍ CELÁ ZÁBAVNÁ AKTIVITA SE PRO VÁS PŘIPAVUJE.

OTEVŘE SE AŽ PO 29. ÚNORU 2024!

ZATÍM JEN ZÁKLADNÍ INFORMACE:

Chceme se s Vámi podělat o záhady, které se našemu badatelskému týmu KPZH prozatím podařilo rozluštit v kancionálu zlatohorském.

Kdo jste ještě neslyšeli o tajemství kancionálu zlatohorského, můžete si přečíst písemný záznam vědecké konference na toto téma.

Zdá se vám, že to je legrace? Nebo dokonce prča? Jak známo, pod svícnem bývá tma. A jak nejlépe skrýt tajemství, než tam, kde by je nikdo nehledal!

Pokud chcete navštívit zajímavá místa Zlatohorska a přitom se pobavit, pak se pusťte do luštění záhad, které vás navedou k oněm tajemným místům. Odměnou vám bude přinejmenším poznání zdejší krajiny a jejích podivuhodných zákoutí. Jistě získáte i řadu nových zajímavých informací a zážitků. Pro ty nejvytrvalejší ovšem bude i … huhu!

Zasvěcení do největších tajemství, která … haha! Aha, a to už nesmíme prozradit.

Jste-li jen krátkodobými výletníky na Zlatohorsko, cestu nemusíte absolvovat celou. Lze vybrat kteroukoli jednotlivou část a tajemná místa si můžete vybírat dle vlastích zájmů jen tak pro zábavu. Třeba jen jediné.

Pomůckou, kterou budete potřebovat k luštění tajemství, je zdánlivě úplně ztřeštěná kniha Horování pro kahancové písně a tance (ISBN 978-80-7225-375-3). Můžete ji koupit při svém výletu na Zlatohorsku ve zlatohorském infocentru, v sanatoriu Edel, nebo v hotelu Praděd-Thamm ve Zlatých Horách či si ji vyžádat přes náš klub. Nebo přímo u vydavatele, tak i v několika dalších vydavatelstvích, či např. přes Heureku.

Avšak i bez této knihy můžete přistoupit k prvnímu pokynu pro zahájení dobrodružné výpravy.

Nebojte se. Jen neznalí těchto tajemství tvrdí, že to nejsou mystéria, ale mizéria. Vzhůru dolů!

Více až po 29. únoru : )

Údajně důlní duch Arnulf, jak jej dosti shodně zachytilo několik pozorovatelů, když na ně v podzemí nečekaně jukl. A nebudete věřit – je tam! Vyfotili jsme ho!