Pozvánka na masopustní průvod 2023

Posted by | · · · · | A) NABÍDKA aneb co plánujeme · Historky, zážitky

I letos vyneseme pryč rudou chobotnici – symbol všeho zla, které svými chapadly sahá od od hlavy až do podzemí. Jistě si pamatujete některé ročníky, kdy masopustní průvod obcházel domácnosti, za zpěvů přál štěstí těm, kteří masopustníky uvítali a paňmáma byla vyzvána k tanci s medvědem. Připomeňme si třeba covidový masopust 2020, nebo těsně předcovidový 2019, báječné byly i všechny předchozí ročníky, jako třeba tento.

Letošní průvod nepůjde po domácnostech, jako ty výše uvedené. Ten, kdo se chce s masopustníky poveselit, může s nimi vyrazit do průvodu nebo se jen krátce zastavit na některém ze zastavení, kde si za jakýkoli tradiční masopustní darovaný pamlsek vykoleduje štěstí a zdraví na další rok pro celou rodinu.

Tradiční masopustní průvod vyráží v sobotu 18. února 2023 od kostela ve Zlatých Horách v 10 hod. za zpěvů a hodokvasu.

První zastavení je plánováno u fontány, druhé před zdravotním střediskem u sídliště, třetí zastavení u okálů za Sarkanderem a poslední od cca 11:35 na nádraží ve Zlatých Horách.

Po nádražní veselici masopustní maškary užijí poledního vlaku v 11:56 a převezou se do Ondřejovic.

V Ondřejovicích potáhnou masopustní povozy i maškary na zámeček Doubrava, kdež masopustní taškařice vyvrcholí.

Vítány jsou jakékoli vhodné masopustní masky včetně masopustních hodokvasových doplňků, jako jsou koláče, placky, jitrnice, jelita, horký čaj i ledová slivovice, atp. Tradiční písně naleznete ZDE.

Každá paňmáma i dívka, která přinese masopustníkům pamlsek, má zajištěn tanec s medvědem a štěstí na další rok pro celou rodinu!

Těšíme se na Vás!

Masopustní průvod táhne i pojízdnou palírnu
Plakát

No Comments

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.