Z Pradědu na Praděd 2017

Posted by | · · | B) Akce KPZH

Ročník 2017 akce PRADĚD THAMM A ZPÁTKY aneb Z Pradědu na Praděd proběhl v sobotu 22. dubna 2017 se startem ve 14 hodin ve Zlatých Horách od Hotelu Praděd Thamm. Pár dní předtím napadlo téměř půl metru sněhu, což řadu zájemců odradilo. Avšak sklaní jádro se nedalo vykolejit. O to veselejší byl tento ročník akce.

Veselý soutěžní výstup po skalách před hotelem byl odstartován jako obvykle. Cílem je vrátit se zpátky živ a duševně zdráv poté, co na úseku padesátimetrového převýšení opakovanými výstupy zdoláte převýšení od hotelu Praděd až po vrcholový bod některé z výškových kót, jako jsou: kóta Rochus, kóta Biskupská kupa, či kóta Praděd. 

Vystoupali jsme vždy o 50 výškových metrů pěšinkou Viktora Emanuela Heegera, která byla letos zpestřena přirozeně do skal zavěšenou kládou, takže alternativní pěšinku Sira Edmunda Hillariho jsme nemuseli doplňovat lanem. V roli horského svůdce se opět představil náš slavný duch Juráš Gill. Badatelský tým kahancových tanců zjistil, že s narůstající nadmořskou výškou přicházejí závratě, což je způsobeno zvýšením úhlové rychlosti, jelikož se průvodič od centra Země prodlouží a s člověkem to zemské otáčení mydlí mnohem rychleji. Cestou jsme posbírali také něco odpadu, an zde byl zanechán poutníky, kteříž si rozkošné lokality zdejší arci nevážili. Rovněž bylo předvedeno snášení zátěže pomocí snášení optimismu ve formě vaječné, z níž se následně vylíhlo bujaré veselí, které přes pubertální stádium dosáhlo zralosti dobře uleželého pivního sýra, kterýžto jsme posléze konzumovali v hotelu Praděd-Thamm. (Uvedený příklad snášení  si zkuste vyhledat ve fotodokumentaci.)

Díky všem, kteří letos svou účastí tento ročník ozdobili a všem připravili nezapomenutelné odpoledne (přestože mnozí už hodně zapomínáme). Fotky zde.

 


One Comment

KPZH – Praděd Thamm a zpátky 2018 says:

19.3.2018 at 13:11

[…] je zde. Kdo nepochopí, ať nahlédne na minulé ročníky třeba sem nebo sem : […]

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.