Jarní klubání 2018

Posted by | · · · · | B) Akce KPZH

Ještě nenastalo jaro, ale už se zdá, že se tady něco klube. V pátek 2. března 2018 jsme zorganizovali první Klubání – klubové setkání s přáteli, známými i neznámými. Nejdřív se vyklubala zhmožděná noha Jožky Hanulíka, jenž měl být hlavní oporou první půle programu. A vzápětí se vyklubala chřipková epidemie, která skolila našeho předsedu Láďu Začala, jenž měl mít v druhé půli Klubání prezentaci o klubu. Ha! Haha! A co teď? 

Naštěstí naši organizátoři – Bára a Marek – nelenili dle hesla: „Komu se nelení, tomu se zelení“ a celí v jarní zeleni hbitě schystali švarné záskokany. Kdo neznal původní program, vůbec netušil, že celý pořad byl přestavěn ancvajdraj. 

Bohužel, mnoho našich přátel se omluvilo, neb je také postihla chřipajzna. A tak nebyla klubací místnost zcela zaplněna. Přesto byla atmosféra vřelá a příjemná.

Večer byl  zahájen svolávací klubovou písničkou. V ní se blejskla Barča temperamentním stepováním. U basy stál Ondra a za piánem Roman.

Poté navodili tu správnou atmosféru Vítek, Petr a Jirka. Nejen staré ryvolovky pomohly navodit tu správnou klubovou atmosféru. Zejména, když se přidala i zpěvná Bětka. Kdo jste se neúčastnili, atmosféru tohoto klubového večera těžko nasajete, ale přičichnout můžete zde. První půli pořadu uzavřel Roman se svou důlní jednostrunkou a muzikologicko-kriminalistickou básní.

Po přestávce bylo publikum svoláno světovou premiérou písničky Klubání, což byla již druhá světová premiéra na tomto Klubání, protože tu první už zvládli Vítek, Peťa a Jirka (toto pořadí uvádíme proto, že ve fotogalerii jsou tak bráni zleva : ).

Následovala video a audio přednáška Pepy Strouhala, zvaného Jouhal. Tématem byl gramofon a gramofonové desky – technika záznamu. Na barokní Bachovu hudbu navázal Roman dramatickými verši Jana Nerudy.

Vrcholem večera pak byla řada skečů na téma Skákal pes přes oves v podání Barči a Marka. Věřím, že se všichni dobře pobavili a smíchem jsme si opět o kapánek prodloužili život. A když neprodloužili, pak určitě zpříjemnili. Na závěr jsme si všichni zazpívali „V dobrém jsme se sešli, v dobrém se rozejdem…“

Pár snímků z prvního Klubání najdete v naší fotogalerii ZDE.

Pozor, pozor! Klubání chystáme každé čtvrtletí. 

Do tohoto nepříliš komponovaného komorního kulturního pořadu se můžete aktivně zapojit i Vy!  

Máte-li cokoli, co by mohlo doplnit náš program, prosím, pošlete zprávu na barca.zacalova [ na ] gmail . com. Přispět můžete čímkoli, fotografiemi, vyprávěním, poezií, písničkami, scénkou – zkrátka, meze se fantazii nekladou.

Těšíme se na Vás!

Předpokládáme, že klubání proběhne vždy druhý pátek v posledním měsíci kvartálu. 

Další klubání tedy proběhne v pátek 8. června 2018 od 18:58 hod. v konferenčním salónku hotelu Praděd-Thamm (1. patro vpravo od schodiště, vlevo od výtahu) ve Zlatých Horách.

Přijďte dobře naladěni, protože se může stát, že nástroje, na něž se bude hrát, budou potřebovat doladit. 

Přejete-li se i občerstvit přijďte dříve, abyste stihli návštěvu restaurace před zahájením. O přestávce bude jen málo času, tak akorát na pošvitoření u mrňavé skleničky. Vstup je tradičně zdarma. Příspěvkům na činnost klubu se samozřejmě nebráníme.

Po rozlúčkovém společném zpěvu si jistě mnozí opět najdete čas na obyčejné popovídání, které je dnes tak potřebné. Povídání může být při skleničce, při stolečku při … Přejeme příjemnou diskuzi a ne při 

Věříme, že se i z dalších Klubání vyklube opět příjemný klubový večer.


One Comment

KPZH – Letní Klubání says:

31.5.2018 at 7:17

[…] Těšit se můžete na originál songy Štěpána Začala v úpravách světově zcela neznámé kapely Neřex Revival a perfektní jazzový dixieland Petra Ščipáka lokálního dosahu nebo rozsahu? A dále…. to bude překvapení! Možná přjde i fotograf, nebo zavítáme do Francie? Kdo ví, však léto se blíží a s ním i spousty letních plánů / neplánů. Uvidíme,co se z toho vyklube. Zajisté prima večer, tak jako posledně. […]

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.