27. setkání hornických měst a obcí

Posted by | · · · · · · | E) Kahancové tance

Ve dnech 8. až 10. září proběhlo v Ostravě 27. setkání hornických měst a obcí. Akce nesla název Fajront!!!

Tentokrát nechyběly ani kahancové tance KPZH. Zúčastnili jsme se jak průvodu, tak vystoupení na dole Michal a na závěr jsme vystoupili v amfiteátru Slezskoostravského hradu. Několik fotografií z akce naleznete v naší fotogalerii ZDE.

O akci krátce referovala i ČT v hlavním zpravodajství. V pozadí můžete na okamžik zahlédnout i naše účastníky. Více se lze dočíst např. na serveru Novinky.cz a pěkná je i fotogalerie Moravskoslezského deníku.

Zamrzelo nás, že město Zlaté Hory nebylo oficiálně zastoupeno, takže jsme situaci alespoň zachraňovali my. A ještě víc nás zamrzelo, když jsme zjistili, že jsou souběžně nachystána dvě pódia, přičemž to, na němž jsme nevystupovali, mělo reproduktory namířeny přímo na pódium s programem zaměřeným na hornictví. Navíc program tam probíhal souběžně a jednalo se zpravidla o velmi hlasité kapely. To zcela znehodnocovalo vystoupení v amfiteátru Slezskoostravského hradu. A ještě k tomu bylo pódium silně znečištěné a ulepené, takže se našim tanečníkům do toho svinčíku moc nechtělo klekat a lehat. Ale hořkou slinu jsme zkousli a snažili se ze sebe vydolovat to nejlepší, jak se na hornických slavnostech sluší a patří. Jinak bylo pódium velké, dobře nazvučené i kvalitně osvětlené.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.

A primátor Ostravy všem účastníkům i organizátorům poslal děkovný dopis:


No Comments

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.