Hornické slavnosti v Božím Požehnání

Posted by | · · · · · | E) Kahancové tance

Regionální informační centrum (RIC pic, to nic – to jen vysvětlivka zkratky) v Zastávce u Brna pořádá každoročně tradiční hornické slavnosti s bohatým programem. Protože Zastávka je až novodobý název obce, připomínáme její původní název, který se krásně odráží i názvu staré tamní hornické společnosti: „Těžířstvo rytíře Heringa z Božího Požehnání“.

Slavnosti probíhaly ve dnech 15. až 17. září 2023 a opět měly báječnou atmosféru a bohatý program. Plno dobrot, dobré muziky i zábavy. Skvělé originální suvenýry, výstavy a zajímavosti.

KPZH byl opět reprezentován souborem kahancových písní a tanců. Všichni kahancovníci jsme se veselili nejen u cimbálovky, ale i u veselého představení pro děti, kde nás mimořádně oslovily loutky provazochodkyně a sličné břišní tanečnice (viz také fotka z této akce).

Naše vystoupení začínalo do poloprázdného hlediště. Ale to se rychle zaplnilo. Kontakt s publikem byl výborný, takže nakonec jsme se všichni dobře pobavili.

Děkujeme pořadatelům za opětovné pozvání a mimořádnou péči. Pár fotografií z našeho vystoupení opět naleznete v naší fotogalerii ZDE.


No Comments

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.