Fórglórní soubor KPZH zpestřil FolkMáj

Posted by | · · · · · | E) Kahancové tance

V sobotu 25. června 2022 vyrazil náš fórglórní soubor Kahancových tanců na mezinárodní přehlídku folklorních souborů do Javorníku. Tancovalo se přímo pod Javornickým zámkem.

Akce to byla povedená. Vyšlo počasí, vyšly hvězdy, zkrátka, vyšlo úplně všechno, co vyjít mělo. I když po vystoupení kahancovníků prý padla nejapná poznámka, že namísto vyjití bylo vytí.

Nutno však podotknout, že ačkoli se účastnily soubory z Chodska, Slovenska i Balkánu, zaznívala hudba skotská, tak jediným zástupcem originálního folklóru jesenického, byly Kahancové tance KPZH.

Tím, že při úvodním pochodu vycházeli kahancoví tanečníci z řad publika, tak na sebe strhli pozornost a přitáhli před pódium dosud nebývalé množství diváků. Zatímco u řady souborů převažovalo klábosení u stolků s občerstvením, což bylo na škodu, protože vystoupení to byla opravdu nádherná, tak u kahanců se opravdu podařilo strhnout pozornost k pódiu. Trošku bylo na škodu, že byly postaveny dvě scény, na nichž se rychle střídaly soubory, ale zvuk z obou byl vysílán pouze na jednu. To působilo trochu matoucím dojmem. Ale akce se nám moc líbila a občerstvení v temně klenuté hospodě bylo v tom parnu taky bezva.

Pár fotek z akce ZDE.


No Comments

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.