Kahancové tance v Rychvaldu

Posted by | · · · · · | E) Kahancové tance

V pátek 2. června kahancové tance doplňovaly kouzelný program v kulturním domě v Rychvaldu na Karvinsku.

Celé vystoupení zahajoval krásný dojemný tanec mladé bosé dívky s chlapcem na invalidním vozíku.

Poté na pódium dokvačili kahancoví hudebníci ve složení cajon, basa a harmoška. Parman ohlásil příchod kahancových tanečníků, načež se zjevil duch Gill o francouzských holích, doprovázený nejmladším tanečníkem Vojvojem.

Po nerovném boji s mikrofony dohlaholil i početný dav dalších kahancových holadupáků a zvesela se rozkolotačil po pódiu. Vrchol první části byl předznamenán prasknutím péra v harmošce na harmonickém akordu, takže harmonika vydávala ostinátní hluk k tahu i tlaku měchu. Tím jsme poněkud rozpačitě přešli k dupákům, jejichž doprovodným nástrojem má býti varyto, na které ale neumíme hrát, takže je nahrazujeme kytarou. V následujícím holadupákovém kousku se podařilo Pabkovi nacouvat do mikrofonů, čímž sklidil nezasloužený největší ohlas a konečně pořádný výbuch smíchu. Tento okamžik byl asi nejsvětlejším místem našeho vystoupení.

Díky přítomnosti souboru Bílá holubice jsme mohli přerušit naše nechtěně příliš tragikomické vystoupení a odebrat se k opravě harmošky, což se nám díky darované gumičce povedlo.

V závěrečné části jsme předvedli narození Zlatohoráka i zjevení ducha Gilla, což publikum kvitovalo s povděkem. Po skončení představení tamní ženy neskrývaly svůj zájem o fotografii s naším živoucím duchem, a on, ostatně jako vždy, neskrýval svůj enormní zájem o něžná pohlaví.

Fotografie z akce naleznete ZDE.


No Comments

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.