Kterak kahancoví badatelé vyzráli na co vida

Posted by | · · · · · · · · | E) Kahancové tance · Historky, zážitky

Při každoroční přestupné akci Horování jsme 29. února opět prostoupili časoprostorem a zřejmě jsme sem nechtěně temnou dírou přitáhli z Číny to, co vida, to běda. Zkrátka, byli jsme na delší dobu poslední, kdo se spolčil ve větším počtu. A protože stav trval už dlouho, vlezli jsme 3.6.2020 opět do podzemní díry, abychom si tam v skrytu zapěli a zatančili zdejší hornický fórglór, a tím napravili své předchozí pochybení, jímž jsme způsobili celosvětovou pandemii. Zdejší podzemní vzduch totiž spolehlivě ničí neblahé bakterie i viry. Navíc, když máte jen lojový kahánek, pak je hned jasné, co vida. Nic! A tak jsme si udělali opožděně Dědský den (mnozí na to máme léta i opoždění).

A co vida po naší akci na povrchu? Zdá se, že to zabralo a covida už tolik nevida. Alespoň u nás. A když to klipne, tak ještě budeme mít pěkný klip. Zatím můžete mrknout na pár fotoček ZDE. (Nejlépe je pustit si šipkou prezentaci a znaménky plus a mínus si upravit rychlost. Uvidíte tak fotky ve Vámi nastavené velikosti – viz menu fotogalerie.)

Každopádně jsme v podzemí ověřili, že hornická kápě je mnohem lepší ochranou před úderem do hlavy, než-li klasická přilba. Když se totiž ploužíte v předklonu nízkou chodbou, pak přilba nikterak nevaruje a rána do hlavy je v i přilbě velmi tvrdým nárazem do zeměkoule. Ale vycpaná kápě funguje jako anténa a báječně posílá signály do palice, že se skála blíží k hlavě, takže se instinktivně přikrčíte a k ráně vůbec nedojde.


No Comments

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.