Pozvánka na masopustní průvod

Posted by | · · · | B) Akce KPZH

I letos vyneseme pryč rudou chobotnici – symbol všeho zla. Jistě si pamatujete předchozí ročníky, kdy masopustní průvod obcházel domácnosti, za zpěvů přál štěstí těm, kteří masopustníky uvítali a paňmáma byla vyzvána k tanci s medvědem. Připomeňme si covidový masopust 2020, nebo těsně předcovidový 2019, báječné byly i všechny předchozí ročníky, jako třeba tento.

Letošní průvod nepůjde po domácnostech, jako ty minulé. Ten, kdo se chce s masopustníky poveselit, může s nimi vyrazit do průvodu nebo se jen krátce zastavit na některém ze zastavení, kde si za jakýkoli tradiční masopustní darovaný pamlsek vykoleduje štěstí na další rok pro celou rodinu.

Masopustní průvod vyráží v sobotu 26. února 2022 od kostela ve Zlatých Horách v 10 hod.

za zpěvů a hodokvasu. První zastavení je plánováno u fontány, druhé kolem 10:40 na parkovišti u sídliště na Sokolské ulici, třetí zastavení kolem 11:10 u heliportu na Hornické ulici a poslední od 11:40 na nádraží ve Zlatých Horách. Po nádražní veselici užijí masopustní maškary poledního vlaku a převezou se do Ondřejovic. V Ondřejovicích potáhnou masopustní povozy i maškary na zámeček Doubrava, kdež masopustní taškařice vyvrcholí.
Vítány jsou jakékoli vhodné masopustní masky včetně masopustních hodokvasových doplňků, jako jsou koláče, placky, jitrnice, jelita atd.
Každá paňmáma, která přinese masopustníkům pamlsek, má zajištěn tanec s medvědem a štěstí na další rok pro celou rodinu! Texty písní ZDE.
Těšíme se na Vás!

A tak táhne masopustní průvod krajinou i s pojízdnou palírnou

No Comments

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.