První advent a co s ním?

Posted by | · · · · · · | E) Kahancové tance · Historky, zážitky

Pandemická situace byla v tomto roce tak špičková, že se naše republika v tom nejhorším smyslu ocitla na druhém místě na světě. Vánoční trhy v celé republice byly zrušeny. Město Zlaté Hory odvolalo i kulturní vystoupení, které mělo proběhnout při příležitosti rozsvěcení vánočního stromu ve Zlatých Horách.

Inu, tak jsme se my, kahancoví badatelé, sešli v předvečer první adventní neděle, abychom prodiskutovali, co s načatým večerem. Po několika tekutých vakcínách podávaných perorálně přes propanhltan, dospěli jsme k závěru, že alespoň zpěvně projdeme zdejší zakázané vánoční trhy, které se vlastně nekonaly a rozhodně se tam nepodával žádný alkohol. Naopak. Libě tam voněl svařák a další léčivé a dětské nápoje.

Povzbuzeni zpěvem a jásavým pochodem na zdravém vzduchu kolem zářícího vánočního stromu, a zejména pak prohltanými vakcínami, vyrazili jsme do Ondřejovic, kde vánoční strom stál dosud cudně neodhalen a nerozsvícen. Zatím snil svůj adventní sen v tiché potemnělé pokoře. Nehrozilo tedy, že bychom se tam nadlimitně shromáždili a někoho ohrozili polétavými viry. Opravdu tam žádná veřejnost nebyla, takže ani alkohol jsme na veřejnosti konzumovat nemohli a tudíž jsme zákaz konzumace na veřejnosti dodrželi.

Ovšem, i bez alkoholu se stal nečekaný zázrak! Přestože stromek nestál na orné půdě, při průjezdu vlaku nad úrovní stromku se vytvořilo pole. Elektromagnetické. A stromek se rozsvítil! Krása.

A tak jsme si sami pro radost zaskotačili adventní holadupku )*. Obrazová připomínka rozverného večera ZDE.

*Vysvětlivka pro neznalé zdejšího jesenického fórglóru:
Holaryjka = lidová píseň. Dupák = lidový tanec. Holadupka = lihový tanec se zpěvy.

No Comments

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.