Dýňové slavnosti Jeseník

Posted by | · · · · | E) Kahancové tance

Jesenický spolek Sudetikus pozval náš fórglórní soubor kahancových tanců, aby zpestřil 6. ročník dýňových slavností v Jeseníku v areálu bývalého kláštěra Voršilek, dnes ZŠ Průchodní. Slavnosti proběhly v sobotu 8. října 2022 odpoledne. Pravdou je, že i bez kahancovníků by byly překrásně zabarvené, jako celá jesenická jeseň. Klobouk dolů a díky pořadatelům, jejichž prezentaci najdete ZDE.

Naším úkolem bylo předvést krátkou ukázku zdejšího svérázného jesenického fórglóru a pokusit se naučit pár tanečků ve zjednodušené podobě zájemce z publika. Vystoupení, které jsme zvučili narychlo mimo pódium (kvůli očekávané výuce jsme potřebovali taneční parket), se docela vydařilo.

Avšak na výuku se dostavily zejména malé děti bez doprovodu rodičů, na což náš letitý tým není vůbec vycvičen. A tak skončil dosti poničen, protože dospěláci se po několika výzvách k zapojení rozprchli. Ale pobavili jsme se výborně a především jsme mohli ocenit nádhernou akci v báječném areálu. Naše fotečky ZDE. A doslechu jsme se dozvěděli, že krátký záznam byl díky iReportérce Lence Prnkové i v České televizi. Na její videa se můžete podívat v ireportérských odkazech České televize ZDE a ZDE.

Díky pořadatelům!


One Comment

KPZH – Gratulujeme autorce vítězného videa says:

24.10.2022 at 13:22

[…] je uvedeno v článku o dýňových slavnostech v Jeseníku, natočila i-reportérka České televize a členka spolku Sudetikus, Lenka Prnková, krátké […]

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.