Pozvánka na masopustní průvod

Posted by | · · · · | B) Akce KPZH

V sobotu 10. února 2024 opět vynášíme strašlivou důlní chobotnici z podzemí, abychom všechnu špatnost a nemrav Zlatohorska vyvezli do Ondřejovic, kde se humus už léta koncentruje a kompostováním dozrává v úrodnou domorodou prsť.

Zahajujeme tradičně v 10 hodin dopoledne u kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Zlatých Horách. Opět nám cestou bude dýmat pojízdná udírna, možná i palírna. Každopádně nebude chybět medvěd. Každá paňmáma, slečna i babička, která si s medvědem poskočí a protočí se v kole, bude mít zajištěno zdraví a dobrou náladu až do dalšího masopustu – to je pavědecky ověřeno zcela nezpochybnitelně.

Vy, kteří ochotně připravíte jakékoli drobné obžerstvení, koláčky, jaterničku, slivovičku či vodičku, určitě si tím zajistíte antiinflační hojnost na řadu měsíců dopředu. Upozornění: Množství poskytnutých koláčků není korelovatelné s dobou hojnosti. U jaterniček jsme to dosud nedokázali posoudit z důvodu nedostatku statisticky vyhodnotitelných dat. U slivovičky bylo dat dostatek, ale nebyl dostatek střízlivých hodnotitelů.

První zastavení a tance s medvědem budou u fontány na náměstí, další zastavení průvodu bude před zdravotním střediskem a po 11 hodině by měl masopustní průvod dorazit na železniční stanici, kde masopustní zlatohorská veselice vyvrcholí. Odtud bude vypravena veselá masopustní lokomotiva do Ondřejovic. Prosíme, v zatáčkách nepřevracet!

V Ondřejovicích pokračuje průvod na Doubravu, kde odložíme nemravnou chobotnici a pokusíme se zapít všechny prohřešky a nastolit obecného přátelského ducha spolu s gulášem.

Vítány jsou vhodné masopustní masky včetně masopustních hodokvasových doplňků, jako jsou koláče, placky, jitrnice, jelita atd.

Texty písní ZDE.
Těšíme se na Vás!

A tak táhne masopustní průvod krajinou i s pojízdnou palírnou

No Comments

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.