Máme křesadlo!

Posted by | No Tags | B) Akce KPZH

Tak je to tady. Máme čím dělat jiskřičky. Ještě neumíme křesat, ale už (v pondělí 19. prosince 2016) si náš předseda Láďa Začal vykřesal krajskou cenu Křesadlo 2016, která je předávána nejlepším dobrovolníkům neziskových organizací. Sláva mu! I křesadlu!

Náš spoluklubovník si cenu převzal v arcibiskupském  paláci v Olomouci přímo z rukou arcibiskupa Graubnera, čehož se ostatní nedočkali. Až se podíváte na obrázky, jistě oceníte, že v první lajně sedí náš předseda pěkně uprostřed, zatímco arcibiskup v pozadí. Pěkné foto přinesl i Olomoucký deník.

Dlužno podotknout, že přípravy byly obrovské. Předskokana v nácviku ocenění dělal našemu předsedovi František Josef I. již 2. prosince, anžto byl v sousedním sále cvičně korunován na císaře rakousko-uherského. Nakonec ale komise usoudila, že pro našeho předsedu je korunovační sálónek malý (tak tak stačil císaři), a proto byl Láďa oceněn v sále sousedním, podstatně větším.

A víte, co při ocenění náš předseda řekl? Prý, za každý dobrý skutek následuje spravedlivý trest. To byla rána! Bác! Musely nastoupit Bacily s Václavem Neckářem, aby prostor infikovaly oduševnělými písněmi, neb do té doby zněly jen chvalné sliby, že za dobré skutky budete po zásluze odměněni. Vlastně se to nevylučuje.

Na závěr se rautovalo v korunním sále. A věřte nevěřte, ač to bylo v prvním patře, přímo do sálu dorazil i Začalovic vnuk Vít v kočáře! Určitě byl první, kdo zdolal první patro paláce v kočáře! To se arci nepovedlo ani arcibiskupům, ani císaři, ani jiným arci marci pánům. Je jasné, že se tím nesmazatelně zapsal do historie paláce i města Olomouce.

Jistě i díky tomu si pan arcibiskup zapsal na čestné místo do deníčku, že mohl pokecat u bufáče s naším oceněným spoluklubovníkem přímo mezi trůnem císaře pána a kočárem Začalovic vnuka.

Obrázky z akce naleznete ve fotogalerii pod našimi drobnými akcemi zde.

Medailonek, jenž byl promítán v sále naleznete  na http://www.kpzh.cz/kresadlo_2016_medailon/

—————————

Vysvětlivky:

 Před naším předsedou, oceněným 19. prosince, si to nacvičoval předskokan císař pán nejen již 2. prosince, ale dokonce roku 1848!


No Comments

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.